לא רק תחומי המדע, הרפואה והטכנולוגיה עוברים שינויים ומתפתחים. גם תחום ההוראה ואופן הלימוד מתפתחים ללא הפסקה ומראים חידושים המהווים פריצות דרך. הנה כמה שיטות לימוד חדשות שבעבר לא היו מודעים אליהן כלל:

1.  יש לכם בחינה? תתחילו ללכת

מחקרים הוכיחו שפעילות גופנית יכולה לסייע למוח לפתח את יכולת הזיכרון שלו ולהגביר את "כוח המוח". 20 דקות של אימון מתון לפני בחינה ישפרו את הביצועים שלכם פלאים.

2. אל תקראו – תקריאו

אולי זה ישמע לכם קצת מוזר, אבל כדאי לכם לא רק לקרוא את החומר אותו אתם לומדים, אלא גם להקריא אותו לעצמכם בקול רע. לא תאמינו כמה זה יעזור לכם לזכור אותו. אז במקום לקרוא שוב ושוב – תקריאו אותו לעצמכם. אם כי מומלץ שלא תנסו את השיטה הזו בתוך ספרייה ציבורית, או בחברת אנשים נוספים שצריכים להתרכז במשהו.

סוכריות משפרות לימודים

3.  צ'פרו את עצמכם

ישנן הרבה דרכים להחיל על שיטות הלימוד שלכם מערכת של תגמולים שיעזרו לכם לתת לעצמכם מוטיבציה. למשל, פנקו את עצמכם בעוגיה על כל פרק מספר שתקראו, או בסוכריית גומי לאחר כל פסקה שאתם משננים.

4.    למדתם משהו? עכשיו תלמדו אותו אחרים

אם אתם רוצים לבחון עד כמה אתם מבינים חומר שלמדתם נסו ללמד אותו מישהו אחר. נכון, אם מדובר בחומר "משעמם" יהיה לכם קשה לשכנע אנשים אחרים להאזין לכם, אבל אם זה משהו שאתם לומדים, סיכוי גדול שבסוף תמצאו מישהו שכמוכם ממש צריך ללמוד אותו גם.

5.    צרו הקשרים אסוציאטיביים

כדי לשנן חומר מומלץ לקשר אותו באופן אסוציאטיבי. זה תורם לא רק לזכרון אלא גם לקריאייטיביות. מייסד אפל, סטיב ג'ובס הגדיר את הקריאייטיביות כחיבור בין דברים. אחת הדרכים המומלצות לעשות זאת היא באמצעות מפות מוחיות.

6.  ציירו

ציור תרשימים יעזור לכם מאוד להעביר חומר למצב ויזואלי המקל על ההבנה שלו. התרשים גם ייצור במוח שלכם זכרון ויזואלי שיקל על הזכרון שלכם כשתרצו לשלוף אותו.

7.    רוצים לקרוא מהר? שנו פונט

יודעים להגיד מה הפונט שנפתח כברירת מחדל במעבד התמלילים שלכם? טיימס ניו רומן הוא האחר. הסיבה? הוא הקריא מבין כל הפונטים. אם אתם רוצים לצלוח כמויות גדולות של חומר כתוב, העבירו את כל החומרים שלכם לפונט הזה.

אפליקציות תומכות לימוד

8.    היעזרו באפליקציות חוסמות

אחת התובנות החדשות והחשובות ביותר בנוגע לשיטות לימוד היום, הן אלה נוגעות להתמודדות העצומה שיש לנו מול הסחות הדעת התמידיות. הפתרון: אפליקציות שחוסמות את הגישה לאתרים מסוימים במשך זמן מוגדר.

9.   הפכו את עמדת הלימוד שלכם לניידת

נכון שאנחנו יצורים שמכורים להרגלים, עם מקומות מועדפים בכל מקום, אבל מחקרים מראים שדווקא כאשר מגוונים במקומות הלימוד, יכולת הלימוד משתפרת.

10.   הכל בסוף זה אימון

זכרו שלימוד דורש אימון. באמצעות בחינות עבר, או לימוד אונליין שמציע שלל תרגולים, אפשר ליצור סביבה דומה לזו שבה יתנהל המבחן ופשוט לתרגל עוד ועוד.

אתר לימודים מעולה שיעזור לכם ללמוד למבחן אמירם

ולסיום, סרטון חמוד בנושא: